O úspechu

Autor: Veronika Bačová | 8.6.2013 o 14:26 | (upravené 8.6.2013 o 14:50) Karma článku: 5,72 | Prečítané:  378x

Dnes je v móde, že každý chce byť úspešným. Možno je to podmienené tým, že z každej strany sa na nás valí tona inšpiratívnych príbehov, poučiek, návodov na úspech, príbehov o úspešných ľuďoch.

Človek si prečíta biografiu známej osobnosti, ako Ford, Gates, Jobs..., ktorá niečo dosiahla. Niečo, čím sa stala známou, úspešnou a potom hneď rozmýšľa ako a vlastne čo prevratné vymyslí, aby tým ochromil svet a stal sa úspešným. No úspešní nie sú len ľudia z tituliek Forbes, Trend, a pod. Úspešní nie sú len tí, ktorí zasiahli do udalosti dejín, o ktorých sa uší na dejepise. Úspešný môže byť každý. Úspešný môžeš byť aj ty, tvoj sused, kamarát, hocikto, hocikde, hocikedy. A pritom o ňom nemusí vedieť nik okrem jeho známych a vôbec o ňom nemusí byť písane. Môže ním byť kuchár, pekár, učiteľ, študent. Úspešný nemusí automaticky zarábať státisíce, chodiť v oblekoch, vyvážať sa drahými autami.

Každý chce byť úspešný. No, čo ten úspech vlastne je, čím je podmienený, kde sú jeho hranice? Začnem od konca: „Kde sú jeho hranice?“ -  Nikde. Nemá hranice. Nikde nie je napísané, tak a teraz si a teraz nie si úspešný. Hranice si udáva každý vo svojej hlave sám. Hranice sú tam, kde si ich určíme.

„Čím je podmienený?“  - Vôľou. Vnútornou motiváciou, disciplínou, vytrvalosťou. Úspech nie je konvalinka a nevyrastie cez noc, tak ako ani konvalinka. Musíte na sebe pracovať. Zlepšovať sa v tom, v čom sa rozhodnete uspieť. Prekonať ostatných. Musíte sa neustále učiť, a nesmiete to vzdať.

„A čo to vlastne ten úspech je?“ – Myslím si, že úspech je, ak človek dosiahne to, po čom túžil. Myslím si, že úspešný je ten, kto našiel lásku v tom čo robí, ak ho to, čo robí obohacuje, ak z toho má radosť a má radosť sám zo seba. Samozrejme každý z nás vidí úspech v niečom inom. Líši sa od osoby k osobe. Ako povedal Christopher Morley: „Existujú iba jeden úspech – žiť svoj život podľa seba.“

Farewell J

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?