O úspechu

Autor: Veronika Bačová | 8.6.2013 o 14:26 | (upravené 8.6.2013 o 14:50) Karma článku: 5,72 | Prečítané:  369x

Dnes je v móde, že každý chce byť úspešným. Možno je to podmienené tým, že z každej strany sa na nás valí tona inšpiratívnych príbehov, poučiek, návodov na úspech, príbehov o úspešných ľuďoch.

Človek si prečíta biografiu známej osobnosti, ako Ford, Gates, Jobs..., ktorá niečo dosiahla. Niečo, čím sa stala známou, úspešnou a potom hneď rozmýšľa ako a vlastne čo prevratné vymyslí, aby tým ochromil svet a stal sa úspešným. No úspešní nie sú len ľudia z tituliek Forbes, Trend, a pod. Úspešní nie sú len tí, ktorí zasiahli do udalosti dejín, o ktorých sa uší na dejepise. Úspešný môže byť každý. Úspešný môžeš byť aj ty, tvoj sused, kamarát, hocikto, hocikde, hocikedy. A pritom o ňom nemusí vedieť nik okrem jeho známych a vôbec o ňom nemusí byť písane. Môže ním byť kuchár, pekár, učiteľ, študent. Úspešný nemusí automaticky zarábať státisíce, chodiť v oblekoch, vyvážať sa drahými autami.

Každý chce byť úspešný. No, čo ten úspech vlastne je, čím je podmienený, kde sú jeho hranice? Začnem od konca: „Kde sú jeho hranice?“ -  Nikde. Nemá hranice. Nikde nie je napísané, tak a teraz si a teraz nie si úspešný. Hranice si udáva každý vo svojej hlave sám. Hranice sú tam, kde si ich určíme.

„Čím je podmienený?“  - Vôľou. Vnútornou motiváciou, disciplínou, vytrvalosťou. Úspech nie je konvalinka a nevyrastie cez noc, tak ako ani konvalinka. Musíte na sebe pracovať. Zlepšovať sa v tom, v čom sa rozhodnete uspieť. Prekonať ostatných. Musíte sa neustále učiť, a nesmiete to vzdať.

„A čo to vlastne ten úspech je?“ – Myslím si, že úspech je, ak človek dosiahne to, po čom túžil. Myslím si, že úspešný je ten, kto našiel lásku v tom čo robí, ak ho to, čo robí obohacuje, ak z toho má radosť a má radosť sám zo seba. Samozrejme každý z nás vidí úspech v niečom inom. Líši sa od osoby k osobe. Ako povedal Christopher Morley: „Existujú iba jeden úspech – žiť svoj život podľa seba.“

Farewell J

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov, kriminality.

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

V niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne.


Už ste čítali?